Історія і сьогодення

1979 рік – рік заснування училища

– 14 травня 1979 року було відкрито середнє міське професійно-технічне училище № 7 з метою підготовки робітників для Кременчуцького автомобільного заводу.

– 1 серпня 1992 року ПТУ № 7 м.Кременчука реорганізовано у вище професійне училище № 7.

– 26 квітня 1994 року при училищі відкритий спільно з німецькими фахівцями модельний центр професійної підготовки робітників та спеціалістів для машинобудівної промисловості України та підприємств міста Кременчука.

– 9 червня 1998 року відповідно до рішення ДАК МОН України протокол № 14 ВПУ № 7 визнано атестованим з напряму професій, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників.

– 2000 році училище пройшло ліцензування і акредитацію (в числі перших п’яти ВПУ України)

– 2004 році училище пройшло повторно ліцензування і акредитацію.

– 2005 році училище визнано атестованим з відзнакою за рівнем освітньої діяльності загальноосвітнього навчального закладу ІІІ ст.

– 1 серпня 2006 року до ВПУ № 7 було приєднано ПТУ № 2, з метою оптимізації мережі ПТНЗ.

ВПУ-7 має два підрозділи – машинобудівне і будівельне, де навчаються учні по 24 робітничими професіями та 3 спеціальностями початкової вищої школи.

Сьогодні училище має потужну навчально-виробничу базу: 35 навчальних кабінетів, 8 лабораторій, 13 навчально-виробничих майстерень, 120 одиниць металорізального обладнання, а також висококваліфікований, творчий педагогічний колектив, який працює за інноваційними технологіями, що забезпечує підготовку 850 учнів денної форми навчання.

Викладання предметів та ведення діловодства здійснюється державною мовою.

В училищі створено відповідні умови праці і навчання, побуту і дозвілля. ВПУ№7 постійно розвивається, має сучасну матеріально-технічну базу з розвиненою інфраструктурою. У власності ВПУ № 7 земельні ділянки загальною площею 5,8335 га. Училище розміщено в типових комплексах, в які входять: навчальний корпус №1 з суспільно-побутовим корпусом (4917,7 м2), навчальний корпус №2 з суспільно-побутовим корпусом (4124,8 м2), навчально-виробничі майстерні №1 (2806,3 м2), навчально-виробничі майстерні №2 (1956,4 м2), два стадіони (по 8400 м2), два спортивні зали (по 288 м2). В училищі є 2 їдальні, медичний кабінет, кабінет практичного психолога, бібліотека, складські приміщення. Приміщення і споруди училища обладнано відповідно до діючих нормативів та санітарних норм, експлуатуються згідно з вимогами охорони праці, правилами пожежної безпеки і санітарно-гігієнічними нормами.

Бібліотека училища має читальний зал на 40 місць. Бібліотека має доступ до мережі Інтернет з 15 комп’ютерних робочих місць. З метою візуалізації позаурочних заходів у бібліотеку придбано мультимедійний проектор та екран з дистанційним керуванням.

Іногородні учні забезпечуються місцями в гуртожитках Регіонального центру професійно-технічної освіти №1 м.Кременчука та Кременчуцького професійного ліцею ім. А.С. Макаренка.

Нині училище має замовників кадрів, з якими укладено двосторонні договори на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів: ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПрАТ «Кременчуцький колісний завод», ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ«Кременчуцький сталеливарний завод» ТОВ «МЖК Житлобуд», МПП «Меандр», ТОВ «АВМ Ампер», КГП “Собзрембуд” та інші.