• Registration
Твої зання - майбутнє України PDF Друк e-mail
Написав Петро Гордієнко   
П'ятниця, 21 листопада 2014, 10:47

Сучасна енергетична криза — одна з найголовніших проблем не тільки для України, а й для всього світу. Вона є глобальною екологічною проблемою.

Сьогодні в Україні відновлювальні джерела енергії займають менше ніж 2 відсотки від усього споживання. Але, за прогнозами фахівців, найближчим часом слід очікувати різкого зростання цієї частки.

Альтернативні джерела енергії – це відновлювальні джерела до яких належить енергія сонця, геотермальна енергія, енергія хвиль та припливів, вітрова енергія, гідроенергетика та енергія біомаси.

Молодь, яка навчається у професійно-технічних навчальних закладах – є майбутнім розумовим потенціалом країни, який може врятувати навколишнє середовище і людство від неминучої загибелі. Але нажаль система освіти поки що дає лише мінімальні знання учням щодо альтернативної енергетики.

Одним із шляхів формування енергетичної, екологічної обізнаності молоді є позаурочної роз’яснювальної роботи.

Так, 11 листопада 2014 року, в день, коли весь світ відзначає День енергозбереження, у Вищому професійному училищі №7 в рамках Тижня енергозбереження та енергоефективності було проведено відкритий позаурочний захід «Твої знання – майбутнє України». Організатором заходу став майстер виробничого навчання Гордієнко Петро Анатолійович.

Мета заходу:

-розкрити питання енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії;

-розвивати пізнавальні інтереси учнів з проблем енергетики; вміти знаходити шляхи їх вирішення;

-формувати в учнів екологічну свідомість; цінувати і раціонально використовувати природні ресурси, формувати навички економного використання електроенергії виховувати любов до рiдного краю, прагнення берегти навколишнє середовище.

Основним інструментом проведення заходу було використання методу експрес-проектів.

Уся історія людства тісно пов’язана з пошуками і використанням нових видів палива і енергії і чим вище піднімається людина на щаблях цивілізації, тим більшими ставали її потреби в енергії. Енергетична проблема – одна із глобальних проблем людства. На сучасному етапі більшість енергетичних ресурсів вичерпні, крім того теплові електростанції є основними забруднювачами повітря. В свою чергу електроенергетика є основною (кровоносною) системою яка підтримує життєдіяльність виробництва в Україні.

Розглядаючи можливості природи щодо надання людству альтернативної енергії, учні створили 5 експрес-проектів:

1. ЕКСПРЕС - ПРОЕКТ №1. Енергія Сонця

2. ЕКСПРЕС - ПРОЕКТ №2. Енергія вітру

3. ЕКСПРЕС - ПРОЕКТ №3. Енергія води

4. ЕКСПРЕС - ПРОЕКТ №4. Біоенергетика

5. ЕКСПРЕС - ПРОЕКТ №5. Енергія зі сміття

Енергетика починає поділяти світ. Країни дуже нагадують людей: частина - сповідує здоровий спосіб життя, інша - ні. Так і країни: частина використовує та всебічно підтримує впровадження альтернативних джерел енергії, це такі країни як Данія, Німеччина, Голландія, Ісландія, ну, а інші країни дотримуються старої традиційної енергетичної технології.

Залишається відкритим питання: Україна відноситься до першого чи до другого прикладу?

Майбутнє України залежить від вас, від вашої енергетичної та екологічної свідомості, відповідальності та обізнаності. Сподіваюся, що саме ви зможете змінити майбутнє нашої держави та створити новітній паливно-енергшетичний потенціал України!

Останнє оновлення на Субота, 13 грудня 2014, 09:46
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2019. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід