• Registration
Сценарій виховного заходу "Політичні права людини та громадянина " PDF Друк e-mail
Написав Юлія Хайчіна   
Субота, 13 квітня 2013, 19:12

ПОЛІТИЧНІ ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

Очікувані результати:

Після проведення цього заходу учні зможуть:

-       пояснювати право людини на свободу об'єднання в політичні партії та громадські організації;

-       визначати види об'єднання громадян в Україні;

-       розрізняти особливості правового статусу молодіжних та дитячих громадських організацій.

Основні поняття і терміни: абсентеїзм, громадська організація, демонстрація, мітинг, об'єднання громадян, політична партія, політичні права.

ХІД ЗАХОДУ

Міні-лекція

Політичні права і свободи притаманні, як правило, лише громадянам України або переважно їм. Це їх суб'єктивні права і свободи у політичній сфері або переважно у цій сфері. Вони опосередковують взаємовідносини особи і держави як політичної організації, суспільства, особи й органів державної влади та місцевого самоврядування, особи і народу, суспільства в цілому як носія і джерела влади, особи і політичних партій та інших інститутів держави і суспільства.

До цих прав і свобод належать: право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати й бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (ст. 38); право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення й дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст. 40); право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей (ст. 36); право збиратися мирно, без зброї, і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування (ст. 39) тощо.

Учні опрацьовують відповідні статті Конституції України і заповнюють таблиці.

Стаття Конституції

Права людини

Суть прав людини

«Метод спільного проекту» Учні в класі розділяються в три групи й виконують такі завдання:

1-а група. На прикладі організації, яка існує в училищі «Всі рівні», пояснити особливості правового статусу молодіжних громадських організацій;

2-а група. На прикладі організації, яка існує в училищі «Дивосвіт», пояснити особливості правового статусу дитячих громадських організацій;

3-я група. Підготувати передвиборчу програму для кандидата у президенти училища, які відбудуться в рамках проведення дня правознавства.

Презентація роботи кожної групи.

Розв'язання юридичних задач

  1. Групі громадян України Міністерство юстиції України відмовило в реєстрації політичної партії. Всі необхідні матеріали та документи були надані.
  2. Громадянин К. (79 років, хворий і не може ходити) написав заяву голові виборчої дільниці, щоб у день виборів до Верховної Ради України йому додому принесли бюлетень і скриню для голосування. Та через велику кількість бажаючих голосувати удома про нього забули.
  3. Щоб уникнути можливих безпорядків, начальник обласного управління міліції прийняв рішення відтіснити мітинг українських націоналістів з центральної площі у вузьку вулицю і там його розігнати. Дозвіл, час і місце на проведення мітингу надав міський голова.
  4. 3аступник голови державної адміністрації відмовився прийняти скаргу громадян на свого підлеглого, з вини якого відбуваються регулярні затримки із виплатою пенсій у районі.
Останнє оновлення на Неділя, 14 квітня 2013, 16:54
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.