• Registration
Як одягатися «по закону» в різних країнах світу? Правові курйози PDF Друк e-mail
Написав Юлія Хайчіна   
П'ятниця, 22 березня 2013, 10:40

У світі існує чимало законодавчих дивацтв, що регламентують вбрання людей, як в загалі, так і для певних випадків життя. Яких тільки важкопоясненних обмежень або, навпаки, - дозволів не зустрінеш, порившись у правових актах ...

У Каролінгському Мобиле чомусь жінкам забороняється носити туфлі на підборах вище 3,8 см. Чи то в колишні часи власниці шпильок часто спотикалися, чи низькорослі чоловіки в цьому місті відрізнялися сильним небажанням дивитися на дам знизу вгору - можна лише гадати. У всякому разі, якщо комусь із представниць прекрасної статі захочеться порушити цю заборону, формально при собі потрібно мати 20 доларів для сплати штрафу.

До речі, про взуття... Якщо воно набридне і захочеться побродити босоніж, то не скрізь можна запросто його скинути. У Техасі, зокрема, потрібно спочатку отримати дозвіл муніципалітету, яке коштує п'ять доларів. Якщо ж цього не зробити, за самовільне роззування поліція може накласти штраф у восьмикратного розмірі від цієї суми. У Північній Дакоті навпаки - можуть притягнути до відповідальності не роззуту людину, якщо вона не зняла взуття перед сном. Питається: як, крім показань свідків, можна виявити цей факт?

В Арізонській Ногалезе категорично заборонені підтяжки для підтримки штанів. Чим вже ця штучка не догодила владі?! Судити важко, а припускати можна все, що завгодно: наприклад, як-то раз одна з підтяжок у когось зірвалася з пояса і вибила око власнику або комусь іншому або просто боляче хлестанула?

У Алабамського Анністоні є обмеження на носіння джинсів. Тобто взагалі-то їх можна вдягати, але тоді вже у жодному випадку не показуватися на головній вулиці міста. Загалом, вибирати: або джинси, або вільний маршрут. Прямо дипломатичний протокол якийсь, ні дати, ні взяти.

Естетичний смак міської влади Кармела (штат Нью-Йорк) колись образив, ймовірно, вид чоловіків, піджак та брюки яких були різного тону, і за подібну вільність любителів контрастів в екіпіровці вирішили штрафувати на п'ятсот доларів. Цей захід поки що не скасували.

В Австралії діє заборона на гуляння в чорному одязі у поєднанні з товстим взуттям і з обличчям, вимазаним гуталіном, - це, бачте, розпізнавальний наряд зломщика. У провінції Вікторія закон теж звертає особливу увагу на колір одягу, точніше, брюк: в рожевих заборонено з'являтися по неділях після опівдня.

Але якщо на батьківщині кенгуру за це покладено штраф, то в американському Сант-Кроіксе (штат Вісконсін) жінку, яка дозволила собі вбратися в червоне, повинен, за законом, очікувати арешт і тримісячне ув'язнення до тюрми. Треба думати, що сьогодні ця страхітлива міра існує тільки на папері. Але ж існує!

В Італії чоловік, що з'явився на вулиці у спідниці, підлягає негайному взяттю під варту (як бути з туристами із Шотландії в національних костюмах?). А в американському Таксоні (штату Арізона) дамам забороняється виходити з будинку в брюках. Підстава в обох випадках одна: одяг протилежної статі.

У деяких місцях особливою увагою вшанували танцювальні наряди. Так, в Північній Дакоті капелюх на голові будь-кого з весело танцюючих, які виписують пристрасні па або романтично кружляють під музику - достатній привід для перепровадження в тюрму. У Норфолку (штат Вірджинія) танцююча дама, яка не потурбувалася заздалегідь про втягування себе в корсет - порушниця закону.

Ряд правових норм стосується топлесу. За старовинною ухвалою міської ради Ліверпуля, не скасованим донині, загальне правило заборони на появу в громадських місцях жінок з оголеними грудьми містить виключення для торговок рибою. Це правило настільки давнє, що місцева влада навіть намагалася опротестувати факт його наявності.

У Бразилії подібне сформульовано досить вигадливо: без верхньої частини купальника заборонено показуватися на громадських пляжах ... непривабливим жінкам. Цілком очевидно, що санкції з цього приводу не можуть обійтися без експертизи зовнішності запідозреної в некрасивості дами, але про критерії оцінки закон умовчує. Стало бути, результат виявляється справою смаку.

А найсуворіші вимоги до купального костюму збережено в установленнях для пляжу Брайтон Біч в австралійській Вікторії: купальник повинен закривати тіло від горла до колін. І де такий сьогодні дістати? Хіба що замовити в ательє індивідуального пошиття.

У Кентуккі правила обумовлюють умови появи у пляжній екіпіровці. Зокрема, йдеться, що «жодна особа жіночої статі не може з'явитися в купальнику на дорозі ... якщо вона не супроводжується двома поліцейськими або не озброєна палицею». Ось це я розумію: захист честі та гідності дам. А у Флориді - уявляєте? - Ті, хто в купальниках, не мають права співати!

З приводу варіацій на тему негліже теж існують норми. І якщо в Таїланді забороняється виходити з дому, не маючи на тілі нижньої білизни, то в Сент-Луїсі (Міссурі) ще крутіше: не можна виносити з палаючого будинку жінку, яка одягнена в нічну сорочку. Прямо скажемо, суворі звичаї.

Відносно «ню» є такі приписи: бразильцям не можна показуватися голяка в Національній опері в Сан-Паулу; сингапурцям забороняється в такому вигляді ходити навіть по будинку, помічені в подібній поведінці звинувачуються в порнографії. У Флориді вважається незаконним прийняття душу в голому вигляді, а Оксфорді (Огайо) - роздягання жінки «у присутності» портрета чоловіка.

Останнє оновлення на Неділя, 24 березня 2013, 18:18
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.