• Registration
Семінар-практикум "Презентуємо себе" PDF Друк e-mail
Написав Юлія Хайчіна   
Субота, 03 березня 2012, 13:34

Портфоліо – це інструмент, який допоможе Вам презентувати себе та результати своєї діяльності перед атестаційною комісією швидко, конкретно, наглядно.

Юлія Хайчіна

Сучасному педагогу необхідно бути не лише професійно компетентним і творчо активним, але і конкурентоспроможним, здатним гідно позиціювати себе серед колег. У цьому може допомогти підбірка матеріалів, структурованих в «портфоліо педагогічного працівника» при атестації.

Робота щодо оформлення атестаційних матеріалів, в тому числі і складання портфоліо, велася безперервно на протязі всього навчального року. Методисти Юлія Хайчіна та Валентина Найдьон відповідально та творчо вели консультації, надавали постійну методичну допомогу щодо підготовки та оформлення матеріалів за сучасними вимогами.

В плідній співпраці методист – педагог домінував метод пріоритетного мислення, в якому за мету ставиться розвиток вмінь оригінально мислити, творчо вирішувати педагогічні проблеми, а не намагатися запам'ятати почуту інформацію, яку було подано методистами.


Хотілось би відмітити, що у ВПУ №7 форма представлення себе на атестації за допомогою портфоліо не нова. В минулому році 85% педагогічних працівників вже спробували презентувати результати своєї діяльності по новому. А в цьому році всі педагогічні працівники, які атестуються, підготували портфоліо та будуть презентувати себе на сучасному рівні. Все це дає змогу заощадити час при проведенні атестації, сприяє візуалізації процесу атестації та урізноманітнює сприйняття інформації. В той же час, кожен педагогічний працівник, готуючись до атестації, відкрив у собі нові можливості, винайшов для себе нові напрямки своєї професійної діяльності та зрозумів, що процес атестації не формалізований захід, а творча довгострокова робота над власними досягненнями та недоробками.

29 лютого у ВПУ №7 відбувся черговий семінар-практикум для педагогічних працівників, які атестуються у 2011-2012 н.р. Організатором семінару стала молодий методист училища Юлія Хайчіна, яка за короткий термін своєї діяльн6ості відзначилася наполегливістю, творчістю та різнамаїттям ідей, які вона намагається втілити в практику педколективу закладу.

Семінар було проведено з метою підведення підсумків підготовчої роботи педагогів щодо атестації, яка відбудеться 20 березня 2012 року.

Формою проведення звітувально – статистичного моменту було обрано прийом дебрифінгу [це коли аудиторії подається початок речення, яке потрібно закінчити]. Присутнім було запропоновано продовжити 3 речення:

1. Оформлення моїх атестаційних матеріалів знаходиться на… (вказати етап) етапі.

2. Я склав портфоліо для атестації, але мені не зрозуміло, що висвітлити у розділі…

3. Я хотів би отримати консультації щодо…

Після проведення дебрифінгу з’ясувалося, що у педагогічних працівників методичні матеріали готові на 100%, але вони хотіли б отримати консультації щодо процедури представлення себе на атестації, та, можливо, відкоригувати портфоліо.

Виступ Юлії Хайчіної був направлений на допомогу педпрацівникам впевнитися у своїх силах та зрозуміти, що нове – не значить непосильне. Методист склала узагальнюючий зразок портфоліо, в якому було відображено декілька аспектів атестації:

- терміни та вимоги;

- черговість виступів;

- рекомендації щодо оформлення та складання портфоліо.

Всі ці питання багато разів обговорювалися методистами індивідуально з кожним педагогом, тому за мету стояло узагальнення інформації щодо створення кінцевого варіанту свого портіфоліо.

Хотілось би відмітити, що підходи до побудови портфоліо можуть бути різними, залежно від індивідуальних особливостей педагогічного працівника та його педагогічного стажу. Головне, аби педагог проаналізував свою роботу, власні успіхи, узагальнив і систематизував педагогічні досягнення, об'єктивно оцінив свої можливості і побачив способи подолання труднощів і досягнення вищих результатів. Головною вимогою є лише дизайнерський підхід до Вашої роботи. Треба пам’ятати, що до створення презентації PowerPoint існують певні вимоги, дотримання яких допоможе Вам презентувати себе якнайкраще.

Наостанок хочеться сказати словами Г. Лонгфелло: «Ми судимо про себе по відчуттю своїх здібностей що - небудь зробити, в той час як інші судять про нас по тому, що ми вже зробили».

Раді Вам допомогти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Останнє оновлення на Понеділок, 05 березня 2012, 16:16
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.