• Registration
Працюємо задля майбутнього! PDF Друк e-mail
Написав Вероніка Мазур   
П'ятниця, 24 лютого 2012, 15:03

Професійно-технічна освіта не може залишатися незмінною, байдужою до вимог сьогодення. Ринок праці вимагає впровадження професій, здатних конкурувати не лише на регіональному та державному, але й на міжнародному рівнях. Впровадження нового підходу до навчання є запорукою розвитку системи професійно технічної освіти.

Творчий колектив Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона під керівництвом директора Міжгалузевого учбово-атестаційного центру Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона (Проценко П.П.) за участю фахівців професійно-технічних навчальних закладів України розробив проект державного стандарту з професії «Зварник».

20 травня 2011 року Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник за погодженням Першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Надраги підписав наказ №469 «Про затвердження державного стандарту з професії «Зварник», код 7219», в якому зобов’язав директора департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту України В’ячеслава Супруна запровадити цей стандарт з 2011/2012 навчального року у професійно-технічних навчальних закладах незалежно від форм власності та підпорядкування, підприємствах, установах, організаціях, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників.

1 липня 2011 року Міністром Д. Табачником та президентом НАН України Б. Патоном був підписаний спільний наказ №742/393а «Про впровадження державного стандарту з професії «Зварник» у навчально-виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів» та спільний план заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і Національної академії наук України з організації підготовки кваліфікованих робітників за професією «Зварник». Даним наказом було встановлено, що Дніпродзержинське вище професійне училище, Краматорський центр професійно-технічної освіти, Державний навчальний заклад «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище», Вище професійне училище №21 м. Івано-Франківська та Вище професійне училище №7 м. Кременчука є базовими навчальними закладами щодо апробації та впровадження у навчально-виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів державного стандарту з професії «Зварник».

Згідно наказу №742/393а Департамент професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) та департамент наукової діяльності та ліцензування вищих навчальних закладів (Гончаренко М.Ф.) зобов’язані здійснювати організаційні заходи та надавати консультативно-методичну допомогу щодо переходу вказаних базових професійно-технічних навчальних закладів на новий зміст навчання відповідно до вимог державного стандарту з професії «Зварник». Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) спільно з Міжгалузевим учбово-атестаційним центром Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України (Проценко П.П.) необхідно розробити нормативи щодо забезпечення навчальних закладів зварювальним і допоміжним обладнанням та вартості підготовки одного учня з урахуванням складності і матеріалоємності професійно-практичної підготовки за цією професією. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з інститутом професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України (Радкевич В.О. за згодою) та Міжгалузевим учбово-атестаційним центром Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України (Проценко П.П.) необхідно забезпечити відповідний навчально-методичний супровід професійної підготовки за професією «Зварник». Начальники управлінь освіти і науки Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Полтавської обласних державних адміністрацій, керівники навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти вказаних областей, директори базових професійно-технічних навчальних закладів зобов’язані здійснити заходи щодо організації навчання за професією «Зварник», розробити робочі навчальні програми та надати до департаменту професійно-технічної освіти експертну оцінку впровадження нового державного стандарту. Український атестаційний комітет зварювальників (Котик В.Т.) визнається як незалежний орган із кваліфікаційної атестації випускників ПТНЗ.

Директори Українського атестаційного комітету зварювальників Котик В. та Департаменту професійно-технічної освіти Супрун В. розробили Міністром МОН молодьспорту України Табачником Д. за погодженням Президента Національної академії наук України Патона Б. затверджений Порядок незалежної кваліфікаційної атестації та присвоєння професійно-кваліфікаційного рівня особам, які здобувають професійно-технічну освіту за ДСПТО 7219:2011 з професії «Зварник».

1 вересня 2011 року лише Вище професійне училище №7 м. Кременчука з усіх вище перелічених навчальних закладів системи професійно-технічної освіти розпочало навчання учнів у кількості 31 чоловіка, які здобувають професійно-технічну освіту за професією «Зварник» за ДСПТО 7219:2011 на базі повної загальної середньої освіти з терміном навчання 1,5 роки. Чому лише один, коли мова йшла про п’ять? Мабуть, тому що найкращий та найбільш підготовлений. Директор Вищого професійного училища №7 м. Кременчука Микола Несен разом з педагогічним колективом працюють над поставленими завданнями та досягають значних результатів. Завдяки тісним зв’язкам навчального закладу з промисловими підприємствами-замовниками робітничих кадрів учні забезпечуються зварювальними матеріали для навчання. Допомогу надали наступні підприємства: ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «Кременчуцький колісний завод», ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» та ХК «АвтоКрАЗ». Виникає екстрена необхідність у пошуку додаткових джерел фінансування та спонсорської допомоги. Підготовка однієї групи учнів з урахуванням складності і матеріалоємності професії вимагає від навчального закладу та його керівника безліч зусиль. Вирішення проблем без втручання держави та відповідного фінансування неможливо.

6 лютого 2012 року Директором Українського атестаційного комітету зварювальників В. Котиком за погодженням директора Департаменту професійно-технічної освіти Супруна В. був підписаний наказ № К-1-12 «Про проведення кваліфікаційної атестації учнів Вищого професійного училища №7 м. Кременчука». На базі атестаційної комісії з атестації зварників ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» створено державну кваліфікаційну комісію. Голова комісії Високолян М. – експерт Українського атестаційного комітету зварювальників. Члени комісії: Волочай В. – спеціаліст у галузі зварювання, Клименко В. – спеціаліст у галузі технічного контролю, Покотило О. – спеціаліст у галузі охорони праці, Кучеренко Ю. – заступник директора з навчально-виробничої роботи ВПУ-7 м. Кременчука.

До 14 лютого державна кваліфікаційна комісія сформувала тестові завдання для письмової екзаменаційної роботи в межах вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики І рівня кваліфікації та спеціалізації – ручне дугове зварювання покритим електродом (Е1) та підготувала технологічну інструкцію із ручного дугового зварювання покритими електродами з’єднань пластин кутовим швом відповідно до вимог ДСПТО 7219:2011 та згідно положень ДСТУ 2944-94.

Першу в державі незалежну кваліфікаційну атестацію за професією «Зварник» проводили 16-17 лютого 2012 року на навчально-виробничій базі Вищого професійного училища №7 м. Кременчука. Голова комісії М.  Високолян залишився задоволений високим рівнем підготовки учнів. Члени комісії: В. Волочай, В. Клименко, О. Покотило висловили схвальні відгуки в адресу педагогічного колективу ВПУ №7 м. Кременчука.

Це лише перший старт. Попереду ще багато роботи. Учні підтвердили І рівень кваліфікації спеціалізації Е1 – ручне дугове зварювання покритим електродом. Випускники, які оволодіють навчальним матеріалом, опанують робітничу професію та пройдуть ряд незалежних кваліфікаційних атестацій отримають ІІІ рівень спеціалізації – ручне дугове зварювання покритим електродом (Е1), ІІІ рівень спеціалізації – механізоване дугове зварювання плавким металевим електродом (Е2) та І рівень спеціалізації – ручне дугове зварювання неплавким металевим електродом в інертних газах (Е3).

Колектив Вищого професійного училища №7 м. Кременчука розраховує на підтримку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства фінансів України щодо виділення ним коштів з державного бюджету на створення при училищі Центру з впровадження інноваційних технологій у зварювальному виробництві, адже його створення передбачено у 2012 р. Державною програмою розвитку професійно-технічної освіти України на 2011-2015 роки.

У ході роботи Всеукраїнського семінару-наради «Сучасні підходи до професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для зварювального виробництва. Впровадження у навчально-виробничий процес державного стандарту нового покоління з професії «Зварник»», який відбувся 5 липня 2011 р. у Залі засідань Вченої ради Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Табачником Д. була підтримана ініціатива створення за рахунок асигнувань із фонду державного бюджету при базових професійно-технічних навчальних закладах центрів професійно-технічної освіти з впровадженням інноваційних технологій у зварювальному виробництві.

 

Останнє оновлення на Субота, 25 січня 2020, 08:58
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2021. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.