• Registration
PDF Друк e-mail

МЕТОДИЧНА СЛУЖБА ЯК СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ УЧИЛИЩА

Центром усієї навчальної та науково-методичної роботи в училищі є Педагогічна майстерня основний компонент підвищення кваліфікації усього викладацького складу, важлива ланка в системі безперервної освіти, один із засобів управління навчально-виховним процесом. Педагогічною майстернею ВПУ №7 завідує методист Юлія Люта.

Оптимальна площа приміщення, зовнішня виразність інтер’єру, його естетичне й колірне оформлення, внутрішній простір, стелажі, вітрини, наочні форми інноваційної діяльності – все це відіграє важливу роль у забезпеченні змісту діяльності методичної служби.

З метою створення умов наукової організації праці викладачів й майстрів виробничого навчання, спрямованої на розвиток їхнього творчого потенціалу,  кабінети методичної служби обладнано сучасними технічними засобами:

- мультимедійним проектором;

- ноутбуком;

- веб-камерою;

- мікрофоном;

- акустичними колонками;

- екраном для візуалізації.

Для забезпечення вебінарів облаштовано спеціальний майданчик, який решту часу може використовуватися педпрацівниками для роботи в невеликих групах за спільними інтересами.

Для проведення консультативних, інструкційно–методичних нарад для певних категорій педагогів невеликої чисельності в нагоді стає комплекс «Робоче місце методиста – робочий стіл педпрацівників».

Робоче місце методиста (офісний стіл сучасної форми) забезпечено канцелярським приладдям, підставкою для папок, в яких зберігається часто вживана документація, лотками, куди складаються матеріали, які тільки-но надійшли  і потребують опрацювання.

Стелаж № 1 віддзеркалює організацію навчально – виробничого процесу. На панно над стелажем «Робітнича професія – стабільне працевлаштування» відображено логотипи підприємств замовників кадрів. На полицях стелажа методичні доробки педпрацівників училища.

Окрасою методичного кабінету є настінні стенди, виконані з достатньо високим художнім і естетичним смаком, мають сучасне методично–смислове навантаження.

Постійний стенд «Державні символи України» містить слова Державного Гімну та зображення Держаного Прапора, Державного Герба України.

Постійний стенд «Через терни до зірок» висвітлює питання атестації педагогічних працівників (види атестації, результати).

Наявність віконець дозволяє охопити великий обсяг матеріалу різної тематики, який можна там розмістити (чинні нормативно-правові акти, вимоги до кваліфікаційних категорій і педагогічних звань, вимоги щодо оформлення методичних матеріалів для атестації тощо).

Постійний стенд «Передовий педагогічний досвід» ілюструє всі етапи діяльності педпрацівника і методистів у цьому напрямку: виявлення ППД – узагальнення – вивчення – популяризація – впровадження.

Постійну увагу відвідувачів педагогічного кабінету привертає виставкова полиця, основну ідею якої відтворюють слова: «Якщо ти знаєш щось краще за мене – поділись, якщо гірше – в мене повчись». (Горацій).

Художньо й естетично оформлене панно з афоризмом Горація органічно поєднується

з наповненням полиці: кращі методичні розробки уроків, матеріали роботи шкіл ППД, творчі звіти про роботу методичної комісії, інші інноваційні матеріали.

Доповненням до виставкової полиці інноваційних матеріалів є методична папка «Інноваційні технології» з підбіркою статей з періодичних видань і полиця «Енциклопедія інноваційних технологій» з методичними виданнями цього спрямування.

На майданчику для вебінарів для роботи в час, вільний від онлайн – семінарів, підготовлено місце для роботи молодих педагогів. До їх уваги пропонується папка «На допомогу молодому педагогу» зі зразками планувальної та звітної документації щодо навчального, виробничого, виховного процесів, рекомендації стосовно самоосвітньої діяльності, критерії фахових, педагогічних, методичних компетентностей, таке інше.

Полиця-трикутник облаштована квітами, предметами кераміки, що створює атмосферу затишку, налаштовує на спокійну творчу роботу з матеріалами «методичного всесвіту».

Методичний кабінет - центр навчально-методичної роботи, направленої на організацію навчально-виробничого процесу у ВПУ №7. Тут розробляється вся програмно-планувальна документація, ведеться робота щодо впровадження новинок інноваційних технологій в педагогічну практику училища, координується робота щодо видавничої діяльності та створення електронного освітнього ресурсу. На базі кабінету «Методист» створено електронний методичний кабінет, функціонування якого забезпечує методист Юлія Хайчіна.

Кольорова гама оформлення кабінету сприяє спокійній атмосфері, навіює творчий настрій та натхненню.

У кабінеті проведено якісний ремонт: світло зелені шпалери створюють спокій, налаштовують на творчу працю; підлога – настил із ламінату; в тон підлоги – сучасні меблі (методична шафа, робочий стіл методиста, стіл для відвідувачів).

Робоче місце методиста відповідає сучасним вимогам ергономіки, електробезпеки та пожежної безпеки, облаштовано комплектом комп’ютерної техніки (ПК, акустичні колонки, принтер, сканер, ксерокс), що забезпечує оперативність виконання поставлених задач.

Над ПК – полиця-оазис. Квіти, що розміщено поруч з комп’ютером, не тільки прикрашають кабінет, але і поглинають випромінювання (наприклад, кактуси).

Біля робочого місця методиста вбудовано невелику магнітну дошку, на якій розміщено оперативну інформацію: розклад дзвінків, назви та шифри професій і спеціальностей тощо.

Стіл для відвідувачів має комфортний дизайн, місця для роботи забезпечено сучасними офісними стільцями.

Працювати в кабінеті зручно. Цьому сприяє як багата комплексно-методична база, так і естетика кабінету.

У методичній шафі зберігається програмно-плануюча документація, методичні матеріали, електронний ресурс.

Категорії призначення тек вирізняються за кольором: зелені – програмно-планувальна документація для ІІ ступеня навчання (на базі 9 класів), сині - програмно-планувальна документація для ІІ ступеня навчання (на базі 11 класів), червоні - програмно-планувальна документація для ІІІ ступеня навчання, чорні – комплексно-методичне забезпечення дисциплін ІІІ ступеня навчання, нормативно-правова база організації навчально-виховного процесу в ПТНЗ.

У кабінеті створено медіатеку «Електронний освітній ресурс», яка є складовою електронного методичного кабінету. Теку сформовано за розділами:

-  методичні матеріали;

-  програмні педагогічні засоби (ППЗ);

-  навчальні ресурси;

-  досвід ПТНЗ України.

У кабінеті є невелика бібліотека, що включає літературу з педагогіки, методики, психології, номери журналу «Відкритий урок: розробки, технології, досвід», в яких є публікації педагогічних працівників ВПУ №7 тощо.

У шафі створено куточок, де знаходиться аптечка та тека з документацією з охорони праці. Також у кабінеті є невеликий стенд «Куточок охорони праці», що містить оперативний матеріал, рекомендований інженером з охорони праці ВПУ №7.

Естетичне оформлення кабінету має логічне смислове значення: підібрано дизайн, зміст та розташування стендів.

Над методичною шафою розміщено стенд «Державний стандарт ПТО». Кольорова гама стенду (жовто-синя) співпадає із теками, що знаходять в шафі.


На центральній стіні – гордість Вищого професійного училища №7 – виставковий стенд, на якому розміщено документи, що свідчать про досягнення як педагогічного колективу в цілому, так і особисті. Стенд постійно поновлюється.


Магнітна дошка «Методичний всесвіт» є інформаційним центром кабінету. Вона має рубрики:

- «Видавнича діяльність» - інформація щодо можливостей подання матеріалів у ЗМІ;

- «Методичний всесвіт» - оперативна інформація методичної служби ВПУ №7;

- «Увага! Конкурс!» - перелік конкурсів, умов участі, результатів учасників.

Над дошкою розміщено символіку методичної служби: герб та єдину навчально-методичну проблему ВПУ №7.

Поруч – стенд «Рецепт методичного успіху», що демонструє поради методистів в організації педагогічної діяльності.

Друга магнітна дошка призначена для документації постійної дії, на ній розміщено графіки навчально-виробничого процесу, графіки внутрішньоучилищного контролю, накази тощо.

 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.