• Registration
PDF Друк e-mail

Професія  електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

Загальна характеристика професії

З відновленням фабрик, заводів в Україні активно розвивається промисловість. Великим попитом в Україні користується професія електрогазозварник, ще зовсім недавно не досить престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його - в утворенні          міцних зв'язків між атомами і молекулами з'єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.

 

 

Саме в Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О. Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі, під водою, в космічному просторі. Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.

-        Зварює елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізми

-        Збирає вузли конструкції

-        Налагоджує зварювальне устаткування

-        Встановлює необхідний режим зварювання

-        Здійснює візуальний контроль швів

Вимоги до індивідуальних особливостей кваліфікованого робітника

-        Добра зорова, короткочасна, та оперативна пам’ять

-        Зосередженість та стійкість уваги

-        Практичне мислення

-        Розвинена просторова уява

-        Високий невербальний інтелект

-        Емоційна стійкість

-        Акуратність та зібраність

-        Гострота зору та кольоросприйняття

-        Гнучкість і рухливість

Вимоги до професійної підготовки

Електрогазозварник повинен мати хорошу підготовку у сфері хімії та фізики (розділи електрика, електротехніка), математики, металознавства. Він повинен знати: фізичні і хімічні властивості чорних і кольорових металів, способи їх з'єднання залежно від розмірів деталей; конструкцію, принципи і режими роботи зварювальних апаратів; властивості електродів і способи їхнього підбору для різних марок зварюваних металів; правила підготовки деталей і вузлів для зварювання; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій у зварюваних виробах; технічні вимоги до якості зварних з'єднань, заходи запобігання браку і шляхи його усунення. Електрогазозварник повинен уміти: правильно вибирати потрібний режим зварювання; виконувати зварювання різними способами, у різних просторових положеннях; зварювати деталі різних конфігурацій і розмірів; заварювати раковини та інші дефекти у вузлах; виконувати наплавлення зношених деталей; здійснювати контроль режимів зварювання; виробляти приймання зварних з'єднань.

Медичні протипоказання

Професія електрогазозварника не рекомендується особам з порушенням ЦНС, з психічними захворюваннями, захворюваннями      опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, печінки та жовчовивідних шляхів, шлунку, ендокринної, сечовидільної, та серцево-судинної системи, органів зору, слуху, порушенням функцій вестибулярного апарату, з хронічними захворювання шкіри та алергічними захворюваннями. Люди з неврівноваженою нервовою системою, емоційно нестабільні, розсіяні, з нестійкою увагою, заторможені у прийнятті рішень, які мають недостатню швидкість і точність сенсомоторних реакцій, безвідповідальні при виборі професії електрогазозварника матимуть труднощі в навчанні і трудовій діяльності.

 

 

Кваліфікація – 2 розряд

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:
принцип дії електрозварювальних автоматів і напівавтоматів, які застосовує; види зварних з’єднань і швів; типи розбирань і позначень зварних швів на кресленнях; правила підготовки металу до зварювання; основні  властивості  матеріалів, які застосовує при зварюванні; причини виникнення деформації металів під час зварювання і способи її запобігання; матеріали теоретичних знань зі спеціальної технології, матеріалознавства, охорони праці, електротехніки, інформаційних технологій, основ галузевої економіки і підприємництва, основ правових знань, правил дорожнього руху.

Повинен уміти:
виконувати автоматичне і механізоване зварювання простих вузлів, деталей і конструкцій з вуглецевих і конструкційних сталей; виконувати роботи з обслуговування установок для автоматичного електрошлакового зварювання та автоматів спеціальних конструкцій під час зварювання під керівництвом електрозварника більш високої кваліфікації; прихвачувати деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях напівавтоматами; готувати метал для зварювання; зачищати деталі і вироби під автоматичне і механізоване зварювання; заправляти електродні дроти;

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) дотримуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); 
е) знати інформаційні технології.

5.Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно- технічної  освіти:
базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

6. Сфера професійного використання випускника:
Виробництво машин та устаткування.

7. Специфічні вимоги :
7.1. Вік : по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.
7.2. Стать: жіноча, чоловіча.
7.3. Медичні обмеження.

 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2019. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід