• Registration
Профспілка працівників PDF Друк e-mail
Написав Людмила Сипко   
Понеділок, 02 березня 2020, 12:51

Профспілка працівників

Профспілка – це добровільна неприбуткова громадська організація, що діє згідно зі своїм статутом та об'єднує громадян, пов'язаних, якправило, спільними інтересами їх професійної діяльності.

У профспілок чи не найбільше прав серед інших об'єднань громадян.Держава визнає профспілки повноважними представниками працівників ізахисниками їхніх трудових, соціально-економічних прав та інтересів.Права профспілок визначені та гарантуються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», іншими нормативно-правовимиактами України, а також статутами профспілок, які, зокрема, визначають їхфункції. Серед них – представницька, захисна, контрольна, соціально-економічна, гуманітарна, міжнародна.

Профспілка в своїй діяльності є незалежною від органів державної влади тамісцевого самоврядування, роботодавця, інших громадських організацій,політичних партій, їм не підзвітна і не підпорядкована. Вона самостійно організовує свою роботу, проводить збори, конференції, з'їзди, засіданняутворених нею органів, інші заходи, які не суперечать законодавствуУкраїни.

Держава заборонила органам своєї влади й органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам, роботодавцям, їх об'єднанням втручатися удіяльність профспілок, їх організацій, перешкоджати здійсненню їхстатутної діяльності.

За порушення прав профспілок встановлена кримінальна відповідальність.За умисне перешкоджання законній діяльності професійних спілокпередбачені виправні роботи на термін до трьох років, з позбавленням праваобіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьохроків.

Професійна спілка працівників машинобудування та металообробки України (скорочена назва «Профспілка «Машметал» України») є Всеукраїнською добровільною, неприбутковою громадською організацією працівників різних підприємств, організацій, установ, осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, учнів та студентів навчальних закладів галузі машинобудування та металообробки та інших споріднених підприємств, об’єднаних спільною метою представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів.

Профспілка «Машметал» України була створена у грудні 1991 року. У відповідності до вимог Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ухваленого у 1999 році, зареєстрована Мінюстом України 10 лютого 2000 року зі статусом Всеукраїнської профспілки. Свідоцтво №1323. Має свою офіційну символіку та прапор.

Профспілка входить до Федерації профспілок України, Міжнародної Євроазійської Федерації металістів (IndustriALL), МОП металістів країн СНД.

Метою профспілки «Машметал» України є здійснення представництва та захист трудових, соціально-економічних, духовних прав і інтересів членів профспілки.

Чинним законодавством України, Генеральною та Міжгалузевою угодами Профспілка визнана представником інтересів трудящих галузей з питань регулювання їх соціально-економічних відносин з роботодавцями (власниками) та відстоювання конституційних прав та гарантій на державному рівні. На місцях ці функції виконують відповідні територіальні профоргани та комітети профспілок.

Полтавська обласна організація профспілки «Машметал» створена 06.12.1991 року. На даний час об’єднує 15 первинних профспілковихорганізацій.

Первинна профспілкова організація працівників вищого професійного училища №7 м. Кременчука (ППОП ВПУ №7) зареєстрована у єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України у 2005 році. На 01 січня 2020 року ППОП ВПУ №7 налічує 81 членів профспілки.

Первинна профспілкова організація працівників вищого професійного училища №7

м. Кременчука (ППОП ВПУ №7)  – профспілковий комітет (профком)

Профком є основним органом профспілкової організації, що працює у безпосередньому контакті з рядовими членами. Створений за виробничою ознакою за місцем роботи членів профспілки.Профком є джерелом профспілкової життєздатності.Виборний профком здійснює поточну роботу в первинній організації.Як правило, до його компетенції входять збір і поширення інформації, розгляд скарг, організація навчання, залучення нових членів, висновки і контроль за виконанням колективного договору.

Профком ППОП ВПУ №7:

-          самостійно визначає поточні і перспективні напрямки своєї діяльності з урахуванням положень, Статуту, програм (основних напрямів роботи), цілей і завдань Профспілки, веде облік членів Профспілки в організації;

-          проводить роботу в період між профспілковими зборами згідно з їх рішеннями, з урахуванням рішень і рекомендацій вищестоящих профспілкових органів;

-          представляє і захищає в органах державної влади, місцевого самоврядування, роботодавця та в судових органах інтереси членів Профспілки із соціально-економічних питань, оплати праці, зайнятості, організації виробництва, охорони праці та здоров’я, побуту та культури;

-          веде переговори з роботодавцем, укладає колективні угоди та договори, організовує контроль, заслуховує звіти та інформації про їх виконання;

-          бере участь у вирішенні індивідуальних та колективних трудових спорів (конфліктів), надає правову допомогу членам Профспілки;

-          здійснює громадський контроль за дотриманням трудового законодавства та прийняттям рішень з охорони праці на виробництві;

-          формує та використовує профспілковий бюджет у межах фінансових коштів, що знаходяться у його розпорядженні; визначає штати апарату профкому; в межах наданих законодавством прав здійснює соціальне страхування трудящих; приймає рішення про перейменування та зміну юридичної адреси первинної профспілкової органазації.

Профком ППОП ВПУ №7забезпечує працівникам членам профспілки:

-         часткове відшкодування витрат сім’ї, пов’язаних з похованням члена профспілки або його рідних за рахунок коштів профспілкового бюджету;

-         отримання цільової благодійної допомоги на лікування та придбання ліків;

-         отримання грошових виплат, подарунків з нагоди свят: день захисника України (14 жовтня) для чоловіків, день педагогічного працівника та на 8 Березня для жінок; або днів народження (ювілеїв) за рахунок коштів профспілкового бюджету за рішенням загальних зборів профспілкової організації;

-         отримання новорічних подарунків, отримання квитків на новорічні дитячі вистави за рахунок коштів профспілкового бюджету;

-         організацію дозвілля працівників – членів профспілки (екскурсії, концерти, театральні вистави, вечори відпочинку та ін.).


Члени профкому

Голова ППОП ВПУ №7  Сипко Людмила

Скарбник ППОП ВПУ №7  Слюсаренко Ольга

Профгрупорг майстрів виробничого навчання ППОП ВПУ №7  Левенець Світлана
Профгрупорг викладачів ППОП ВПУ №7 Токшелукова Людмила


Профгрупорг адміністративно-господарського персоналу ППОП ВПУ №7  Березюк Олександра

Важливим напрямком діяльності ППОП ВПУ №7 є здійснення громадського контролю за реалізацією прав членів профспілок у сфері охорони праці. Ця робота здійснюється громадським інспектором з охорони праці Левенець Світланою.

З 2001 року рада обласної організації профспілки проводить конкурс на звання «Кращий громадський інспектор з охорони праці». Переможці нагороджуються дипломами та грошовими виплатами.ППОП ВПУ №7 щорічно виборює призові місця у конкурсі «Кращий громадський інспектор з охорони праці».

У програмі дій обласної організації профспілки на 2016-2021 роки закладені основи захисних функцій інтересів людини праці, активної участі профспілки у досягненні головної цілі – підвищення рівня життя членів профспілки та їх сімей.

Інструментом для досягнення цієї мети ППОП ВПУ №7 використовуює колективний договір.

Колективний договір між роботодавцем та виборчим органом вищого професійного училища № 7 м. Кременчука укладається на 2 роки.

У результаті спільних дій адміністрації та ППОП ВПУ №7 колективний договір став більш соціально-наповненими і забезпечуює належний рівень соціально-економічного захисту працівників.

Неодноразово Колективний договір між роботодавцем та виборчим органом вищого професійного училища № 7 м. Кременчука був відзначений Полтавською обласною організацїєю профспілки працівників машинобудування та металообробки України як зразковий.

Як показує практика, необхідність у профспілках існує і сьогодні.І статус громадської організації дає можливість профспілкам поставити себе у рівне становище з органами влади і роботодавцем.

Останнє оновлення на Середа, 04 березня 2020, 13:49
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2021. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.