• Registration
Історичний екскурс «Сенс історії нового часу» PDF Друк e-mail
Написав Катерина Прокопова   
Середа, 24 травня 2017, 09:12

Історичний екскурс «Сенс історії нового часу»

у бібліотеці ВПУ №7 (до 500-річчя Реформації)

Написала Ольга Слюсаренко

 

У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації; до них можуть долучитись і українці.

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

Сьогодні Україна має реформуватися, практика реформації показує, що успіх європейських країн та поштовх до їх розвитку відбувся внаслідок реформації церков та активного включення протестантів в життя суспільства. Саме тому сьогодні українська реформація має початися з реформації серця: християни мають реформувати свої взаємини з Богом, реформувати своє служіння та професійну діяльність, реформувати життя церкви відповідно до динаміки сучасного світу.

На виконання Указу Президента України № 357/2016 від 26.08.2016 року «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації», розпорядження Кабінету Міністрів України №935-р від 07.12.2016 року «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації» та листа Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 3447/03-02-19 від 22.12.2016 року «Щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації» бібліотека Вищого професійного училища №7 прийняла участь у загальноучилищних заходах, присвячених цій даті.

Зокрема, бібліотекарі провели історичний екскурс біля тематичної виставки «Сенс історії нового часу», де ознайомили учнів із життєвими цінностями Реформації, закликали до оновлення всіх сторін особистого й суспільного життя згідно з біблійними принципами. (фото 1)

Учні також переглянули фрагмент художнього фільму «Лютер» (2003 р.) (фото 2)

 

Отже, Реформація вплинула на всі сфери суспільного життя і її наслідки ми можемо відчути сьогодні. Можна сміливо стверджувати, що цивілізації, яка зараз існує, могло б і не бути, якщо б реформаційний рух у Європі не розпочався або зазнав поразки. Сподіваємося, що історія успіху Реформації надихатиме молодих громадян України кинути виклик забобонам та несправедливості, привести свою країну до миру та процвітання.

 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2017. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.