• Registration
Відкритий позаурочний захід «Популярність селфі: плюси і мінуси» PDF Друк e-mail
Написав Валентин Костенко   
Понеділок, 27 березня 2017, 22:13

2 березня 2017 року з учнями групи Е-32 проведено відкритий позаурочний захід «Популярність селфі: плюси та мінуси».

Мета заходу:

  • розкрити поняття «селфі»;
  • дізнатися історію появи цього явища;
  • розглянути сучасні різновиди селфі та його місце в повсякденному житті;
  • виявити причини величезної популярності селфі, користі та шкоді цього явища як для себе так і для оточуючих нас людей.

У вступному слові майстер в/н Гаврилець Д.Г. запропонував учням знайти протягом заходу відповідь на питання: «Що ж таке селфі? Невинне тимчасове захоплення чи новий тренд в фотографії? Вид творчості, самовираження, реклама самого себе чи відчайдушна потреба в увазі?» Це дало можливість зацікавити учнів та спонукати їх до самостійного мислення під час сприймання матеріалу.

Протягом заходу учні дізналися історію появи цього явища, цікаві факти про селфі, розглянули його сучасні різновиди та місце селфі в нашому повсякденному житті. З авторськими презентаціями виступили учні групи Бабич Антон, Герасименко Богдан, Кісільов Валерій, Мелешко Ярослав, Наливайко Владислав, Попович Руслан.

Найбільш важливою частиною заходу було обговорення позитивних та негативних сторін селфі.

На думку учнів основними «плюсами» селфі є:

Простота та доступність – не треба когось просити і переживати про якість знімку, все повністю контролюється нами. Досить увімкнути будь-який пристрій з камерою, підняти на необхідний рівень і натиснути кнопку.

Спілкування без меж – пересилаючи фотографії можна розповісти друзям, які знаходяться далеко від нас, про те, що зараз відбувається в нашому житті.

Розвиток творчого потенціалу – адже необхідно вибрати тематику знімка, підібрати світло, фон і загальну обстановку, правильно підібрати ракурс для того, щоб фото було максимально природним.

Можливість для самовираження – не всі наважуються в звичайному житті показати іншим свій внутрішній світ у всій повноті. Але іноді зробити це дуже хочеться і селфі дає такий шанс.

Пізнання себе – селфі може стати передавачем емоцій і орієнтиром для особистих змін, якщо людина, наприклад, хоче простежити спортивні досягнення або успіхи при виборі особистого стилю.

Підвищення самооцінки – селфі є важливою частина самопрезентації. Розміщуючи в мережі тільки відбірні автопортрети, людина може показувати себе з найбільш вигідного для неї боку.

Спосіб познайомитися з цікавими людьми – за вашим фото зацікавлений спостерігач може зробити ряд висновків про вас як про особистість. Адже фотографія – це заява про себе, про свою приналежність до соціальної групи, навчання, роботу, захоплення, хобі.

 

Але, нажаль, у селфі є і інша сторона медалі, яка може завдати шкоди фізичному або психічному здоров’ю людини.

Тож серед основних «мінусів» селфі можна виділити наступне:

Заміна реального спілкування віртуальним. Нажаль багатьом підліткам в сучасному житті легше представити себе світу через селфі або пост в соціальних мережах, чим через реальне спілкування. До того ж, у реальному житті, щоб досягти успіху, треба працювати над собою. А тут – досить вибрати вдалий ракурс, сфотографувати себе, викласти в соціальну мережу на загальний огляд, а потім збирати захоплені відгуки і «лайки». І здається, що «життя вдалося»! Відбувається підміна понять, яка врешті-решт призводить до занурення в «віртуальний світ» і відключення від реального.

Заниження самооцінки. Перегляд чужих селфі часто негативно впливає на самооцінку. Адже, як правило, люди публікують лише кращі фотографії, які створюють ілюзію прекрасного життя. А друзі або відвідувачі, переглядаючи їх, можуть розчаруватися у власному житті, порівнявши себе та своє життя з ідеалом на чужому зображенні.

Фальшиве «Я». Людина пред’являє світу вже не самого себе, а той образ, який їй хотілося б показати. Образ, побудований на основі уявлень людини про те, якою її очікує побачити її оточення.

Залежність від «лайків». Кожен «лайк», який з’являється під опублікованим селфі, сприймається автором, як похвала і успіх в суспільстві. Згодом ця похвала стає життєво необхідною і не отримавши чергову дозу «лайків», селфіман відчуває своєрідну психологічну ломку.

Розвиток селфі-залежності. Надмірне захоплення селфі з часом призводить до розвитку справжнісінької селфі-залежності – психологічної залежності, що виражається в постійному бажанні себе фотографувати. Неважливо де, неважливо, як – скрізь і всюди. Людина робить фактично все, не випускаючи фотокамеру з рук.

Травматизм та нещасні випадки.

А ще селфі іноді в прямому сенсі калічить або навіть вбиває – коли підлітки у спробах зробити оригінальний кадр і в гонитві за тисячами лайків йдуть на екстремальні вчинки: деруться на високі будівлі або мости, позують перед рухомим поїздом або на даху електрички, на краю обриву або за кермом автомобіля.

Головна привабливість подібних селфі для підлітків – можливість продемонструвати свою завзятість і відчайдушність мільйонам однолітків і отримати їх визнання і повагу. Саме це бажання змушує їх ризикувати своїм життям заради вдалого кадру. І збудження, яке вони при цьому відчувають, схоже на наркотичне.

Тільки за останні 2 роки в Україні загинуло щонайменше 15 підлітків. Найпоширеніші причини смерті – падіння з великої висоти та ураження електричним струмом.

Тож будьте обережні і пам’ятайте, що «лайки» за селфі не вартують вашого здоров’я та життя.

Останнє оновлення на Четвер, 16 листопада 2017, 13:20
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.