• Registration
Проведення обласної декади бібліотек ПТНЗ у ВПУ №7 PDF Друк e-mail
Написав Ольга Слюсаренко   
Вівторок, 11 жовтня 2016, 09:20

Проведення обласної декади бібліотек ПТНЗ у ВПУ №7

З метою утвердження значимості ролі бібліотеки у житті молоді, згідно листа   НМЦ ПТО № 01/16-302 від 22.09.2016 «Щодо проведення обласної декади бібліотек ПТНЗ» та річного плану роботи бібліотеки ВПУ №7 на 2016-2017 н. р. з 26 вересня по    7 жовтня 2016 року року бібліотека взяла участь у щорічній обласній декаді бібліотек ПТНЗ.

У рамках декади було проведено:

  • 30.09.2016 в день Всеукраїнського дня бібліотек на базі бібліотеки ПТУ №26 відбулася година спілкування бібліотекарів ПТНЗ м. Кременчука на тему «Кращі бібліотеки світу». У невимушеній обстановці відбулося жваве обговорення найкрасивіших і найвідоміших бібліотек світу.

Бібліотеки старанно зберігають атмосферу храму знань. І деякі з них є справжніми витворими мистецтва, від яких захоплює дух і з'являється бажання оселитися там навічно. Незважаючи на наявність інтернету в кожному будинку і десятки мільйонів електронних книг, що продаються по світу щорічно, все ще є люди, які ходять до бібліотеки. Причому для цих ретроградів будуються все нові і нові бібліотечні будівлі, деякі з яких стають справжніми шедеврами архітектури.

Зокрема, бібліотекарю ПТУ №26 Копичко Т.М. пощастило відвідати Національну бібліотеку республіки Білорусь у Мінську. Вона розповіла, що бібліотека нагадує собою форму алмазу, діаманта. І це не випадково. У Національній бібліотеці Білорусі зберігаються книги - спадщина і культура білоруського народу - найцінніше, що може зрівнятися тільки з дорогоцінним каменем - алмазом. Національна бібліотека збирає, зберігає і дає можливість користуватися універсальним і багатим фондом документів і книг, які містять багаті знання людства. Центральний вхід в бібліотеку має вигляд відкритої книги. На гранітних сторінках книги золотими літерами викарбовано на різних мовах світу вислів Франциска Скорини «Щоб Божий чоловік був досконалий». Тетяна Миколаївна відмітила, що, перебуваючи поруч з бібліотекою у Мінську, захоплюєшся унікальним рішенням її авторів, масштабом, простором і грандіозністю будівництва.

  • Ø Цикл заходів, присвячений 445-річчю з дня заснування міста Кременчук:
    • Книжкова експозиція «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій».

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, світлини часів Другої світової війни, представлені на виставці, допомогли більше дізнатися про визволення Кременчука від фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

  • Прес-дос’є «Вперед у минуле: старий та новий Кременчук».

Кременчук постійно змінюється: будуються нові будинки і торговельні центри, вулиці міста змінюють свій вигляд. За допомогою фотографій та матеріалів періодичних видань ми показали, як змінювалося наше місто.

  • Фотогалерея «Славетні люди землі кременчуцької».

445-річна історія Кременчука багата іменами видатних особистостей. Серед тих, хто народився, жив та працював у нашому місті, – державні діячі, полководці, революціонери, світила медицини, вчені, письменники та поети, художники, актори, навіть ченці та винахідники. Вони здобули славу та визнання, ними пишається Кременчук. В нашій фотогалереї були представлені деякі з них.

  • 29.09.2016 року - перегляд документльного фільму-хроніки «Визволення Кременчука», документального фільму «Шляхами подвигів, шляхами слави» про героїв-визволителів нашого міста, відеоролика «Старі фотокартки Кременчука» та німецької хроніки «Кременчуг - первый паровоз 1942 год». (Група ОП-11)

  • Книжкова виставка-пам’ять «Ми все це в серці бережемо, пора забути не настала…».День пам'яті жертв Бабиного Яру традиційно проводиться наприкінці вересня – у дні, коли почалися масові розстріли, і присвячується усім загиблим в роки окупації Києва, людям різних національностей та конфесій, військовополоненим, українським патріотам, мирним жителям міста. Під час німецької окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистськими окупантами радянських військовополонених і мирного населення за етнічною ознакою (євреїв та ромів).

У м. Кременчук також був свій Бабин Яр. У районі від вул. Київської до Парку Миру та Піщанського кар'єру фашистами було розстріляно і поховано в ямах-могилах понад 8000 жителів міста єврейської національності. Довгий час історія Кременчуцького Холокосту була невідома широкому колу громадськості. І тільки у 2010 році про цю подію заговорили вголос. Це сталося під час проведення у нашому місті заходів під назвою «Марш Життя».

У нашому училищі відкрився музей Холокосту за сприяння спонсорської допомоги RememberUs - американської організації.

RememberUs прагне підтримувати пам'ять про ці події. Ідентифікація та позначення масових поховань, встановлення знаків над могилами, визначення імен жертв - це тільки кілька пунктів з довгого списку справ організації.

На місцях вбивств в Україні вони садять дерева метасеквої,  щоб позначити  якомога більше місць масових поховань. Метасеквої - незвичайні червоні дерева, одні з найстаріших рослин, що збереглися на Землі. Висадка цих дерев на місцях масових убивств створює вічний символ пам'яті про ці події. Тривалість життя цих дерев більше тисячі років, вони можуть пережити пожежі та й в цілому їх історія має багато паралелей з історією єврейського народу.

16 серпня 2016 року у день відкриття музею представники організації RememberUs були гостями нашого училища.

 

  • Ø 27.09.2016 року - історичний портрет «Михайло Грушевський – легендарна постать України» та книжкова виставка «Шлях на Голгофу», присвячені 150- річчю від дня народження Михайла Грушевського (1866—1934), українського історика, письменника, громадського і політичного діяча.

  • Ø Інформаційний стенд до дня Миру «Яким не було б наше сьогодні, мир – це наше завтра» та до Всеукраїнського дня бібліотек «Бібліотек@ – світ нових можливостей».

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 листопада 2017, 12:55
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.